Sprzet strazacki jakiego nie znacie

Sprzet strazacki jakiego  nie znacie

Superluminous Supernowe stanowią klasę same!

Po bardzo ciężki gwiazda, która waży co najmniej osiem razy więcej niż nasze Słońce, ostatecznie spalił jej niezbędnych dostaw paliwa wodorowego, że dobiegł końca linii. Skazane gwiazda, w tym momencie, rozrywa się na strzępy w gwałtownej, genialny pożogi eksplozji supernowej – i te wybuchy mogą być tak genialny, że może faktycznie poza ich olśnić całą galaktykę!justynaczowicka.pl – sesja noworodkowa kraków W grudniu 2013 roku, astronomowie powiązana z Supernova Legacy Survey (SNL) ogłosił swoje odkrycie duecie z najbardziej błyskotliwych i odległych supernowych w historii – a tych dwóch bardzo świetlistych gwiezdnych eksplozji, z dawno temu i daleko, są członkami pojawiających się nowa klasa nazywana superluminous supernowych.

Dwie supernowe znajdują się 10 miliardów lat świetlnych od Ziemi i jest około stu razy jaśniejsza niż normalne supernowe. Są one szczególnie tajemnicza, ponieważ mechanizm, który napędza większość supernowe – upadek giganta, masywna gwiazda gwiazdy neutronowej lub czarnej dziury – nie można wyjaśnić ich ekstremalny połysk. sala weselna Gdynia Te wybuchy z przeszłości zostały odkryte w 2006 i 2007, i są tak dziwne, że astronomowie początkowo nie mógł dowiedzieć się, jakie były lub nawet obliczanie odległości od naszej planety.

„Na początku nie mieliśmy pojęcia, co te rzeczy były nawet czy były one supernowych czy były one w naszej Galaktyce lub odległego,” powiedział główny autor badania dr D. Andrew Howell w sposób 19 grudnia 2013 University of California Santa Barbara (UCSB), komunikat prasowy. Dr Howell jest naukowcem personel w Las Cumbres Observatory Globalne Telescope Network (LCOGT) oraz adiunktem na University of California w Santa Barbara. Dodał, że „Pokazałem uwagi na konferencji, a każdy był zaskoczony. Nikt nie domyślał się, że były one odległe supernowe, ponieważ byłoby to wykonane energie umysłu bogglingly duża.
Artykuł dzięki: