Stopnie funkcyjne w OSP

Jest to poważny problem w układach hamulcowych samochodów, dlatego olej hamulca muszą mieć bardzo wysoką temperaturę wrzenia (i jest także główny powód, dla dużych pojazdów takich jak ciągniki przyczep używać hamulców sprężonego powietrza).

Wpływ na środowisko: Niektóre oleje hydrauliczne są bardziej przyjazne dla środowiska niż inne. Podczas gdy woda oryginalny płyn używany od czasów starożytnych, w 20 wieku wiele płynów hydraulicznych zaczęły być wykonane na bazie oleju mineralnego, gdyż ma lepsze właściwości smarujące, i może być stosowany w wysokich temperaturach. Inne substancje mogą obejmować estry lub glikole (ten ostatni z nich są również często wykorzystywane jako płynów chłodzących w dużych urządzeniach, takich jak lodowiska). Jednak w ostatnim czasie, wielu producentów rozpoczęło produkcję linii olejów hydraulicznych biodegradowalnych i ekologicznych pochodzących z olejów roślinnych, takich jak rzepak. Są one szczególnie popularne w rolnictwie i innych zastosowaniach, w których pęknięty przewód ciśnieniowy może zanieczyścić ekosystemów lub ludzkie pożywienie.

Palność Przewodnictwo elektryczne: Opcja „Jaws of Life” są dobrze znane hydrauliczny, który jest używany przez strażaków i innych ratowników szybko wyciąć ofiary z rozbitych pojazdów i innych sytuacjach tragicznych. Olej stosowany do nich jest płyn estrów fosforanowych; jest to pożądane, ponieważ w przeciwieństwie do olejów mineralnych i roślinnych, jest niepalny i ma bardzo wysoką wytrzymałość elektryczną. Tego typu olej jest stosowany w wielu statkach powietrznych, w celu uniknięcia pożary. Jeśli używasz hydraulika w obiektach takich jak zakłady przetwórstwa węglowodorów, może to być klasa płynu dla Ciebie. Jednak należy pamiętać, że organophoshpate oleje są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego – połykaniem tych związków jest znany powodować poważne problemy zdrowotne, jak ma kontaktu ze skórą; istnieje kilka doniesień o inhalacji, chociaż testy na zwierzętach wykazały pewne problemy neurologiczne.

Artykuł dzięki: