Liczba i rozmieszczenie jednostek OSP w Polsce

Wiele Flavors of płyny hydrauliczne

Jako twórców i użytkowników narzędzi hydraulicznych, wiemy z pierwszej ręki znaczenie, że właściwa konsystencja płynu hydraulicznego i czystość może mieć na poprawę wydajności i trwałości narzędzia. Jednak z tak wielu różnych rodzajów olejów hydraulicznych na rynku, wybór odpowiedniego typu dla danego narzędzia i zadania mogą być mylące. Ten artykuł ma stanowić podstawowe wprowadzenie do różnych czynników, które czynią różnicę przy wyborze oleje hydrauliczne.

Podstawy układzie hydraulicznym jest zawsze ten sam – zamknięty system, który zawiera nieściśliwego płynu, który jest używany do przenoszenia sił z jednej części systemu do innego. Jednak hydraulika są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach – Hamulce, pras przemysłowych, narzędzi elektrycznych i wyciągów narciarskich. Aplikacje te mają różne wymagania, jeśli chodzi o prędkość, temperatury, ciśnienia i właściwości czasami elektrycznych.

Lepkość: Być może najważniejszym parametrem w wybranie płynu jest lepkość. Głównym punktem sprzedaży płynem nad pneumatyki jest to, że w przeciwieństwie do powietrza, płyn działa jak własnym smaru. Jednak aby uzyskać taki efekt, trzeba. Tłoki i inne ruchome części w urządzeniach hydraulicznych mają bardzo cienką szczelinę między częściami, a płyn hydrauliczny tworzy film, który wygładza ruch. Nieodpowiedni płynu może powodować problemy – na przykład, lżejszy olej może być bardziej podatne na tworzenie się piany w warunkach wysokiej prędkości i ciśnienia.

Temperatura: To bardzo ważne, aby pamiętać, że temperatura oleju będzie poddawany. Jedną z zalet układu hydraulicznego ponad sprężonego powietrza jest to, że w przeciwieństwie do powietrza, płyny mają zdolność wysokiej temperatury i pomaga rozpraszać ciepło oraz siłę przenoszenia. Wadą tego jest to, że jeżeli płyn staje się zbyt wysoka, można gotować i tworzyć kieszenie pary w systemie, powodując uszkodzenie systemu.
Artykuł dzięki: ubezpieczeniedlamlodych