Nowoczesny sprzet gasniczy

Po bardzo ciężki gwiazda, która waży w wieku ośmiu słonecznej masy lub więcej, jest w końcu spalił jej niezbędnych dostaw wodoru w swej istocie, to w zasadzie było go jako członka głównego sekwencji populacji gwiezdnej. Masywne gwiazdy, w tym niefortunnym momencie, nie może utrzymać się sprężyste wobec miażdżącej wycisnąć ciężkości w procesie fuzji jądrowej – a grawitacja wygrywa ostateczną bitwę. Grawitacja ściąga materiał ponurym gwiazdy wewnątrz. Core załamanie zwykle wybuchają supernowe horrifically, wysadzanie gwiazdę na kawałki, rzucając jej warstw gazowych gwałtownie się do przestrzeni pomiędzy gwiazdami. Dzieje się tak, gdy rdzeń żelazny ciężkiego gwiazda osiągnęła 1,4-mas słonecznych, a najcięższe gwiazdy upadku Cosmos i wysadzić się z istnienia w ogóle, staje się, że dziwne osobliwość, że uważa się, że mieszkają w ukrytym sercu stellar- masa czarnej dziury. Ciężkie http://biancas.pl gwiazdy – które są nieco mniej masywne – również wysadzić się na kawałki w supernowych pożarów, ale zostawić smutnym reliktem, który jest świadectwem dawnej egzystencji – bardzo gęsta Stellar Trup nazywa gwiazdę neutronową.

Wielki ilość pyłu kosmicznego jest tworzony w zewnętrznych warstwach starszych, opuchniętych gwiazd. Przez długi czas astronomowie myśleli, że pył może również stanowić po supernowych. Supernowych shoot atomy zewnątrz do przestrzeni międzygwiezdnej w dosłownie tysięcy kilometrów na sekundę. W ciągu zaledwie kilku lat, gęste plamy materiału mogą ochłodzić ponad 700 stopni Celsjusza do temperatury poniżej -200 stopni Celsjusza. Jednak wcześniejsze badania teleskop szukając przyćmionym blaskiem emanującym z kosmicznych cząstek pyłu następujących supernowych blastów przyszedł z pustymi rękami.

Korzystanie z state-of-the-art czułość i rozdzielczość Almy, zespół astronomów sfotografował wiele bardziej obfite zimnego pyłu, która świeci się znakomicie w milimetrowej i submilimetrowej światła.
Artykuł dzięki: http://pik-okna.pl