Finansowanie ochotniczej strazy pozarnej

Finansowanie ochotniczej strazy pozarnej Zespół badawczy szacuje, że supernowej SN 1987A posiada obecnie około 25 procent masy Słońca w świeżo wytworzonej kurzu. Odkryli także, że duże ilości tlenku węgla i tlenku krzemu, które utworzone.

„SN 1987A to szczególne miejsce, ponieważ nie miesza się z otaczającym środowiskiem, więc to, co widzimy, nie powstał tam. Nowe wyniki Alma, które są pierwszymi tego rodzaju ujawniają pozostałość supernowej klin pełne materiałów, które po prostu nie istniało kilkadziesiąt lat temu, „dr Indebetouw powiedział prasie w dniu 6 stycznia 2014 roku.

Bardzo Dusty Stellar Blast!

„Odkryliśmy, cały ten kurz, który miał za dokonane tam,” Dr Indebetouw nadal pamiętać.

Teren supernowej jest otoczony przez wspaniale świecące pierścienie materiału, który w poprzednich obserwacji z teleskopu Hubble’a były obserwowane. Były to początkowo oświetlone przez wybuch ultrafioletowe pochodzące z oryginalnego gwiezdnej eksplozji, ale w ciągu ostatnich kilku lat pierścień z materiału znacznie rozjaśniła się na skutek zderzeń z rozwijającej się fali uderzeniowej. Po kolizji z tej puli gazu, który został ciśnięty się przez progenitorowych gwiazdy, które-jak to zostało spełnione jego zgubę, część tej ogromnej eksplozji odbił z powrotem w kierunku centrum gwiezdnej relikwii.

„W pewnym momencie, to odbicie fali uderzeniowej będzie slam w te falujące kępami świeżo upieczony kurzu Jest wielce prawdopodobne, że niektóre frakcje pyłu zostanie wysadzony od siebie w tym momencie Trudno przewidzieć, ile dokładnie -.. Może tylko trochę, ewentualnie połowa lub dwie trzecie, „dr Indebetouw dodał. Jeśli ułamek znaczna przetrwa i udaje się wędrować w przestrzeni pomiędzy gwiazdami, może to stanowić dla ogromnej ilości pyłu, który astronomowie wykryli w starożytnym Wszechświata.

Rzeczywiście, ten pierwszy ostateczne dowody pyłu supernowej generowane dostarcza cennej wskazówki odnoszące się do składu dzieckiem wszechświata.
Artykuł dzięki: