Historia strazy pozarnej w Polsce

Historia strazy pozarnej w Polsce

Po bardzo ciężkich star – który waży więcej niż osiem razy więcej niż masa naszego Słońca – w ostatnich zabraknie jej niezbędnych dostaw paliwa wodorowego, to wysadza się na drobne kawałki i „umiera” w gwałtownej pożogi eksplozji supernowej. Te miliardy i miliardy galaktyk, że Bob całym Wszechświecie są bardzo zakurzone kongregacje wielu płomiennych gwiazd i wielu astronomów, że supernowe są głównymi źródłami tego pyłu – zwłaszcza w starożytnej Wszechświata. W dniu 6 stycznia 2014 roku, na posiedzeniu zimowej American Astronomical Society (AAS), która odbyła się poza Waszyngtonie w National Harbor, Maryland, zespół astronomów ogłosił, że dostrzegł bezpośredni dowód, że szczątki niedawnej supernowej BLAST dosłownie pełen nad świeżo utworzonego pyłu.

Bezpośredni dowód wielkich talentów pylenia supernowa została dość rzadkie do tej pory, a zatem nie mogą być wykorzystane w celu uwzględnienia dużych ilości pyłu dostrzeżone w odległych galaktykach, młodych tańczących wokół we wczesnym Wszechświecie. Jednakże nowe obserwacje, które zostały wykonane z Atacama Large Millimeter / submillimeter Array (ALMA) radioteleskopu w Chile, które przedstawiła wyjaśnienie, jak wiele z tych galaktyk w kosmosie uzyskały ciemno owiane Dusty wygląd.

„Odkryliśmy niezwykle dużą masę pyłu koncentrują się w centralnej części ejecta ze stosunkowo młodych i pobliskiej supernowej. To jest po raz pierwszy udało nam się naprawdę obrazu, gdzie została utworzona kurz, co jest ważne w zrozumieniu ewolucja galaktyk, powiększanie ust gdynia „dr Remy Indebetouw powiedział prasie w dniu 6 stycznia 2014 roku na spotkaniu AAS. Dr Indebetouw jest astronom z National Radio Astronomy Observatory (NRAO) oraz University of Virginia, oba znajdują się w Charlottesville.

Międzynarodowy zespół astronomów Alma studiować musujące, świecące relikwię Supernova 1987A, która zapala się w Wielkim Obłoku Magellana (LMC).
Artykuł dzięki: transport zwłok warszawa