Jak sie dostac do ochotniczej strazy pozarnej

Jak sie dostac do ochotniczej strazy pozarnej

Białe karły są małe, gęste gwiezdne-trupy – ale nie są one tak małe i gęste jak gwiazdy neutronowe. Zazwyczaj są one otoczone olśniewająco pięknej mgławic planetarnych, które są inspirujące, połyskujące muszle gazów wielu pięknych kolorach. To będzie los naszego Star, Sun – będzie to pierwsza pęcznieją w czerwonego olbrzyma, który zużywa się jej pożarów Merkury, Wenus, Ziemia i ewentualnie, po czym w końcu przekształci się w białego karła małego, otoczonej wielokolorowe skorupkach gazów połyskujące – które kiedyś były jej zewnętrzne warstwy.

Superluminous Supernowe stanowią klasę same!

Jeden z członków duetu nowo odkrytych supernowych, łagodnie nazwał licencje SNL-06D4eu, jest najbardziej odległa i chyba najbardziej świecenia członkiem nowej klasy superluminous supernowych. Oba nowe odkrycia należą do specjalnej podklasy superluminous supernowych, które nie posiadają wodór!

Nowe badanie sugeruje, że te szczególnie olśniewające i oszałamiające supernowe są prawdopodobnie napędzane utworzenia magnetar. Magnetar jest niezwykle namagnesowane gwiazda neutronowa przędzenia dziko na setki razy na sekundę! Magnetary posiadać w przybliżeniu taką samą masę jak nasze Słońce, pakowane do wielkości Filadelfii i hale magnetyczne stu bilionów razy większą od naszej planety! Garstka tych superluminous supernowych zostały dostrzeżone od czasu ich odkrycia w 2009 roku – a otrzymany tworzenie magnetar Zasugerowano, w tym czasie, jako możliwe źródło energii. Jednak prace dr Howell i jego kolegów jest pierwszym rzeczywiście pasuje dokładne obserwacje z teoretycznych modeli co taki podmuch wiatru może wyglądać.

Współautor badania, dr Daniel Kasen z University of California w Berkeley i Lawrence Berkeley National Laboratory, zbudowane modele supernowych, które wyjaśnione dane jako gwałtownej eksplozji marnym gwiazdy, tylko kilka razy większy od naszego Słońca to, że silnie wyposażony tlenu i węgla.
Artykuł dzięki: