Pierwsza straz pozarna w Polsce

Pierwsza straz pozarna w Polsce LMC to galaktyka karłowata satelita na orbicie wokół naszego dużego, zakratowane-spiralną galaktykę, Drogę Mleczną, a znajduje się około 160 tysięcy lat świetlnych od naszej planety. SN 1987A jest najbliżej gwiezdny wybuch, których należy przestrzegać, ponieważ wykrycie Johannesa Keplera z pożogi supernowej wewnątrz naszej własnej Galaktyki w 1604 roku.www.metryicentymetry.pl

Pył, który tańczy wokół Kosmos nie jest jak kurz myć się od biurka. Pył, który wiruje wokół w przestrzeni jest tworzona, gdy piekący-hot węgla, krzemu i tlenu ochłodzić wystarczająco scalić ze sobą tworząc cząsteczki stałe tylko tak duże jak tysięcznej centymetra całej! Te małe, cząstki dymu jak niemal kosmicznych kurz, przepływ powietrza wokół całego Wszechświata, i służyć do wyzwalania star-narodziny, jak również zapewnić niezbędne powierzchnie na których atomy innych pierwiastków można łączyć w celu stworzenia bardziej skomplikowanych molecules- -w tym wspaniałe cegiełki życia.

Cosmic pożarów

Gwiazdy, zarówno dużych jak i małych, utrzymać się aktywny, gdy na głównej-sekwencji wodoru spalania, utrzymując krytycznej i cenny równowagi pomiędzy dwoma przeciwnymi i stale walczących sił – Waga i ciśnienia promieniowania. Ciśnienie wytwarzane przez promieniowanie gwiazdy pcha wszystko z dala od tego wre, piekący, gorące, i ogromna kula roiling gaz. To ciśnienie utrzymuje gwiazda bouncy przed ścisku wyciskania grawitacji, która ciągnie wszystko iw kierunku gwiazdy. Ciśnienie promieniowanie pochodzące z syntezy jądrowej, który jest utrwalania atomów wodoru na elementy stopniowo cięższe atomowych. Proces zaczyna się, gdy młoda gwiazda zaczyna łączą wodór, najlżejszy elementu atomowej we Wszechświecie, w hel, który jest drugim najlżejszym pierwiastkiem atomowej. Wszystkie elementy, które są cięższe od helu są określane przez astronomów metale, które definiują pojęcia inaczej niż chemicy zrobić – a wszystko z metali we Wszechświecie, zostały wyprodukowane w rdzeniach fuzję jądrową http://pik-okna.pl/oknawszystkich gwiazd mieszka w naszym ogromna kosmos, albo w supernowych wysadza się, że zwiastunem ich ostateczny finał.

Artykuł dzięki: