Szkoly szkolace strazakow w Polsce

Szkoly szkolace strazakow w Polsce Tragiczny gwiazda prawdopodobnie była początkowo dużo większy, ale najwyraźniej rzucił swoje zewnętrzne warstwy długo zanim ostatecznie się w supernową, pozostawiając jedynie niewielką, nagi, żałosne rdzeń.

„Co może być wykonana ta gwiazda specjalnym był niezwykle gwałtowny obrót. Kiedy w końcu umarł, rdzeń zawaleniem mógł rozkręcać magnetar jak gigantyczny szczycie.pierwszeubezpieczenieoc To ogromna energia wirowania by następnie zostać uwolniona w furię magnetycznego,” Dr Kasen wyjaśnione w dniu 19 grudnia 2013 r UCSB prasowym.

Odkryta w ramach licencje SNL – program pięć lat opartej na obserwacjach uzyskanych w Kanada-France-Hawaii Telescope, Bardzo Dużego Teleskopu (VLT) oraz teleskopów Gemini i Keck na studia tysiące supernowych – duet genialny supernowe nie mogła być początkowo dobrze zidentyfikowane ani nie ich dokładne lokalizacje być obliczona. Zajęło dodatkowe obserwacje przyćmionym galaktyki z VLT w Chile dla astronomów obliczyć energię supernowych, jak również ich bardzo odległe dystanse. Lata dodatkowej pracy teoretycznej były konieczne, aby ustalić, jak takie monumentalne ilość energii może być wysadzony na zewnątrz.

Supernowych są tak bardzo odległe, że ultrafioletowe (UV) pienił się w wyniku eksplozji została wyciągnięta przez ekspansję Wszechświata, dopóki nie zostało przesunięte ku czerwieni (wzrosła w długości fali) do części widma elektromagnetycznego, które możemy na Ziemi see– zarówno z naszymi niewspomagane oczy i przy pomocy naszych „zakresów. To jest powód, dlaczego astronomowie byli w pierwszej chwili tak zdezorientowany uwagach – nigdy przedtem nie widział supernową tej pory do części UV widma elektromagnetycznego wcześniej. To dało im bardzo cenny i rzadki peek do tajnych wewnętrznej „życia” tych bardzo tajemniczą supernowych. Superluminous supernowe są tak niezwykle piekący rozgrzane, że szczyt ich wyjścia światła jest w części UV widmie elektromagnetycznym.
Artykuł dzięki: