Wojewodzka olimpiada wiedzy pozarniczej

Wojewodzka olimpiada wiedzy pozarniczej Najbardziej masywne gwiazdy we Wszechświecie zwinąć i wydmuchiwania się z istnieniem, stając osobliwość, która znajduje się w tajemniczy i skryty sercu gwiezdnej masy czarnej dziury. Masywne gwiazdy – które są nieco mniej masywne – również wysadzić się na strzępy jako supernowe, ale pozostawiają za relikt w postaci gwiazdy neutronowej, smutnym świadectwem dawnej egzystencji wybitna.

Pierwsze przewidywania rzeczywistych możliwości w przyrodzie gwiazd neutronowych, wrócił w 1930 roku, kiedy to znakomity młody astrofizyk, Subramanyan Chandresekhar, a następnie na Uniwersytecie w Cambridge w Wielkiej Brytanii, ustaliła, że ??sprawą dużej gęstości nie byłyby w stanie utrzymać własny przeciw miażdżącym uścisku grawitacji – jeśli masa rdzenia gwiazdy przekroczył 1,4-mas słonecznych. Ponadto, w 1933 roku, zaledwie rok po neutronu sama została odkryta, Fritz Zwicky i Walter Baade Przewiduje się, że, ponieważ gwiazdy neutronowe byłoby niezwykle gęste obiekty, upadek zwykłego masywnej gwiazdy do gwiazdy neutronowej nie wypuszczają takiego monumentalnego ilość grawitacyjnej energii potencjalnej, że może to możliwe zapalić pożogę supernowej. Supernowe, które są klasyfikowane jako typy Ib, Ic oraz typ II (rdzeń zapadaniu supernowych), wysadzają się, gdy ich rdzeń żelazny przekracza Chandrasekhara Limit 1,4 Solar-mas.

Małe gwiazdy, jak nasze Słońce, dotrzeć do końca drogi bardziej spokojnie – i nie wykraczają supernową jak wielkich facetów. Przy stosunkowo mała gwiazda, jak nasze Słońce, został w końcu wyczerpany jego niezbędny zapas paliwa wodorowego odżywczy, najpierw puchnie w karmazynowy czerwonego olbrzyma, który ostatecznie pociągnięć jego różnokolorowe, zewnętrzne warstwy gazowej do przestrzeni międzygwiezdnej, pozostawiając biały karzeł, który jest pozostałością jego rdzeń.
Artykuł dzięki: ubezpieczenie oc komunikacyjne